صفحه: [1]   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: تلفن‌هاي همراه سه بعدي مي‌شوند  (دفعات بازدید: 1018 بار)
0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.
اکبری زاده
مدیر انجمن
کاربر نمونه و فراموش نشدنی
*****
تعداد ارسال: 1.228


« : »

شرکت ژاپني محصولات الکترونيک مصرفي شارپ اعلام کرد که قصد دارد از سال جاري براي تلفنهاي همراه و ساير دستگاههاي قابل حمل نمايشگرهاي سه بعدي بدون نياز به عينکهاي ويژه را توليد کند.

در حال حاضر براي تماشاي تصاوير سه بعدي بر روي پرده سينما و يا تلويزيونهاي نسل جديد نياز به عينکهاي ويژه اي است. اين درحالي است که شرکت شارپ اعلام کرده است که از امسال نمايشگرهايي را براي استفاده در تلفنهاي همراه و ساير دستگاههاي قابل حمل توليد خواهد کرد که نيازي به اين عينکها ندارند.

به اين ترتيب فناوري سه بعدي از مرزهاي سالنهاي سينما و خانه ها عبور کرده و به دستگاههاي قابل حمل مي رسد.

تقويت تقاضاي بازار نمايشگرهاي ابعاد کوچک براي توليدکنندگان ژاپني نمايشگرهاي LCD از اهميت ويژه اي برخوردار است.

شارپ چند سال قبل تلفنهاي همراه و رايانه هايي را توليد کرد که مجهز به نمايشگرهايي بودند که به کاربران اجازه مي دادند که تصاوير را بدون عينک به صورت سه بعدي تماشا کنند، اما به دليل ابعاد کوچک، کمبود روشنايي کافي و فقدان محتويات چندرسانه اي سه بعدي اين محصولات توفيق چنداني به دست نياوردند.

سپس شارپ صفحات نمايشگر لمسي روشن تر، باريکتر و با وضوح تصوير بالاتري را توسعه داد.

براساس گزارش رويترز، در اين خصوص يوشيسوکو هازگاوا يک مدير ارشد شارپ توضيح داد: "در عصر دو بعدي، محتويات و زيرساختها از سالنهاي سينما به خانه ها و از خانه ها به دستگاههاي موبايل رسيدند. به همين دليل ما فکر مي کنيم که با مرور زمان اين اتفاق در مورد محتويات سه بعدي نيز رخ دهد. تصاوير سه بعدي بر روي صفحات عريض در حال توسعه هستند و به تدريج با استقبال مردم مواجه مي شوند و کم کم خود را آماده مي کنند که وارد پايانه هاي موبايل شوند."
خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
چاپ صفحه
پرش به :